Ładowarka THALER

Każdy model ładowarki można wyposażyć w kabinę lub półkabinę – wówczas brak zabudowy bocznej. Kabina posiada ogrzewanie, wycieraczkę ze spryskiwaczem. Drzwi są demontowalne.

Ze względu na niskie wjazdy w starych budynkach i pomieszczeniach inwentarskich (np kurniki) pojawiał się problem z wjazdem nawet małej ładowarki przegubowej, której wysokość to około 2.20 m. Wielu właścicieli maszyn dokonywało demontażu ramki ochronnej, która chroni operatora zarówno przed spadającym ładunkiem z góry, jak również podczas przewrócenia na bok !!!!!! Wielkorotny demontaż, a następnie montaż byłby czasochłonny. Firma Thaler jako pierwsza wprowadziała system opuszczanego hydraulicznie dachu, który umożliwia płynne dopasowanie wysokości maszyny do wjazdu w budynkach. Czynność podnoszenia, jak również opuszczania dachu trwa około 5 sekund i wykonywana jest za pomocą jednoczesnego naciśnięcia przycisku na pulpicie i włączenia odpowiedniej sekcji hydraulicznej z rozdzielacza. Dach opuszczany jest o 22 cm od standardowej wysokości i występuje opcjonalnie we wszytkich modelach ( nie dotyczy stałej zabudowy kabiny) Pomysł został nagrodzony przez Niemiecką Izbę Rolniczą (DLG) srebrnym medalem na Targach EUROTIER 2014 w Hanoverze.

Jako prowizoryczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi można zastosować plandekę ochronną na pałąk.

Przy pracy z glebogryzarką, zamiatarką, kosiarką bijakową itp. konieczne jest utrzymanie stałej określonej prędkości przy wysokich obrotach silnika. W tym celu montowany jest specjalny zawór, który umożliwia jazdę ze stałą prędkością niezależnie od obrotów silnika oraz hamulca roboczego.